Laiptai– vienas iš sudėtingesnių, tačiau interjere neabejotinai svarbių įrenginių. Šiandieninė medžiagų ir technologijų gausa leidžia rinktis priimtiniausią variantą pagal skonį ir, žinoma, kišenę.

Planuojantys įsirengti namus dažnai susiduria su problema, kokio tipo laiptus pasirinkti – tiesius ar suktus, su ašimi ar be jos, įrengti juose aikštelę ar ne. Laiptų tipą dažnai lemia namo projektas, kur jau būna numatyta niša laiptams ir konkrečiam jų tipui. Tačiau net ir tokiais atvejais lieka erdvės individualumui. Vieno atsakymo, kokius laiptus įsirengti, nėra, tokie patys laiptais skirtingose vietose gali atrodyti visiškai kitaip.

Parenkant laiptų vietą reiktų atsižvelgti į tai, kad prie jų nebūtų dažnai varstomų durų. Vieta, kur tvirtinsis karkasas, neturėtų būti apšildoma. Įrengiant laiptus uždaresnėse erdvėse, reikia įvertinti, ar lipant laiptais ne per žemai bus perdangos – atstumas iki jos turėtų siekti ne mažiau kaip 2 m. Laiptai turėtų būti įrengiami prieš arba po grindų suklojimo, namo sienų parengimo apdailai arba, kitaip sakant, kai namo mikroklimatas susibalansavęs. Dabar laiptai projektuojami kompiuterinėmis programomis, todėl nevertėtų pasikliauti senais metodais dirbančiais laiptų gamintojais.

Patys funkcionaliausi, tačiau užimantys daugiausia vietos yra tiesūs laiptai. Tiesa, vietą po jais galima panaudoti – įrengti uždarą patalpą ar išnaudoti atsiradusią atvirą erdvę. Vieni iš dažniausiai statomų yra L formos (90 laipsnių) laiptai. Sukti U formos (180 laipsnių) laiptai, ypač su aikštele, yra pakankamai patogūs. Sukti spiralės formos laiptai užima palyginti nedaug erdvės.

Laiptų ir turėklų gamyba prasideda nuo projekto. Architektūrinis vidaus laiptų standartas yra 17/29, t. y. optimalus pakopos plotis yra 29 cm, o aukštis – 17 cm. Dažnai laiptai netelpa į tikslų architektūrinį standartą, todėl pritaikomi kiti standartai pagal laiptų statumo kategorijas. Projektuojant laiptus taikoma laiptų žingsnio taisyklė. Įprastai eidamas žmogus padaro apie 63 cm žingsnį. Būtent toks pat matmuo ir yra orientacinis laiptų žingsnio taisyklėje. Dideli nukrypimai nuo šio matmens padarys jūsų laiptus labai nepatogius.

Betoniniai laiptai

Karkasai

Bet kurių laiptų įrengimas prasideda nuo stuburo – vadinamojo laiptų karkaso (laiptasijos), ant kurio montuojamos pakopos su turėklais. Nuo karkaso priklausys jūsų laiptų stilius,ar jie bus kokybiški ir ilgaamžiai, ar kaip tik priešingai – kels nuolatinį nepasitenkinimą.

Mūsų pagrindinė veikla yra betoninių laiptų karkasų gamyba. Gelžetoninio karkasų  taip pat yra nemažai rūšių: siauras per vidurį lygia apačia, siauras per vidurį karpyta apačia, taip pat platūs su lygia ir karpyta apačiomis,sraigtiniai. Kad išvengtume klaidų , nesusikalbėjimų su užsakovais  laiptų gamyba vyksta etapais : laiptų angos išsimatavimas , laiptų projektavimas , laiptų kompiuterinės vizualizacijos kūrimas , laiptų betoninės konstrukcijos montavimas. Kokybiškiems laiptams jos būtinos. „Pajūrio laiptai” suprojektuoja laiptus pagal esamą laiptinę ir padaro tikslias vizualizacijas tam, kad užsakovas iki smulkmenų matytų būsimus laiptus ir, jei kas netinka, galėtų pakeisti tada, kada tai yra nesunku ir nieko nekainuoja, o ne tada, kai jau laiptai būna sumontuoti.  Betoniniai laiptai  turi būti įrengiami ankstyvoje statybų stadijoje, kad jais būtų galima pakilti į antrą aukštą.

Mūsų teikiamos paslaugos

pajurio laiptai

Laiptų gamyba

Gelžbetoniniai laiptai

pajuriolaiptai

Betoniniai laiptai

Laiptų betonavimas

Monolitiniai laiptai

Laiptai su borteliu